Seyşeller

Seyşeller doğal güzelliği ve lüks faktörü ile balayında romantik anlar yaşayabileceğiniz ve rüya gibi bir tatil geçirebileceğiniz balayı denince akla gelen muhteşem tatil bölgelerinden biridir. Özellikle güneşi ve su sporlarını sevenlerin ve ayrıca özel sessiz bir bölge isteyenlerin Seyşeller hayallerindeki hedef olabilir. Seyşeller Hint Okyanusu’nda Madagaskar’ın kuzeydoğusunda bulunmakta ve 115 doğal güzelliği bulunan harika adadan oluşmaktadır. Bu adalardan 42 tanesi Granit taşından oluşmuştur diğerleri ise Mercan Adalar’dır.  Bu adalar 455.000 km’lik bir alana yayılmıştır. Şeyşeller bembeyaz kumsalları ile ün kazanmıştır.  Lüks Otel komplekslerinin çoğunun kendine özel plajları vardır bu nedenden sahiller kalabalık değildir. Büyüleyici bir yerde rahatlamak ve romantizm dolu harika bir zamanın tadını çıkarmak istiyorsanız, Seyşeller unutulmaz romantik bir seyehat deneyimi için rakipsiz bir yerdir.


Seyşeller Ülke ve Halkı:

Yaklaşık olarak 250 yıl öncesine kadar keşfedilmemiş olan Seyşeller, şu an sessizlik ve dinlenme arayan tatilciler için rüya gibi vazgeçilmez bir tatil cenneti haline gelmiştir. Ulaşımı rahat, saat farkı az ve kitle turizmi yoktur.


Seyşeller Saat Farkı:

Greenwich Mean Time (GMT) ye göre +4 Saattir.

İstanbul Seyşeller arasındaki saat farkı +1 saattir. Bu fark yaz kış saati uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.


Seyşeller Başkenti:

Seyşeller‘in başkenti Victoria’dır (Mahé). (yaklaşık olarak 78.000 nüfusu bulunmaktadır.)


Seyşeller Yüzölçümü:

Seyşeller’in yüz ölçümü 455 km²’dir.


Seyşeller Nüfusu:

Seyşeller nüfusu yaklaşık olarak 88.000 dir.


Seyşeller Dili:

Seyşeller ulusal dili İngilizce, Fransızca ve Créole’dir.


Seyşeller İstanbul’dan uçuş süresi:

İstanbul’dan Seyşeller’e Türk Hava Yolları ile aktarmasız uçuşlar yaklaşık 8 saat 15 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda aktarma süresi eklenmektedir.


Seyşeller En iyi Seyahat zamanı:

Seyşeller tüm yıl boyunca tatil yapabileceğiniz bir destinasyondur. En iyi tatil zamanı Mayıs ayı ve Eylül ayı arasında olan dönemdir. Bu tarihler yüksek sezon olarak geçmektedir.


Seyşeller İklim Değerleri:

Seyşeller’de tüm yıl boyunca tropikal sıcaklıklar hakimdir ve hava sıcaklıkları 28-32 derece arasındadır. Seyşeller’de muson yağmurları etkili olmaktadır. Hava sıcaklıkları gece bile 23-25 derece arasındadır ve daha aşağı derecelere düşmez. Gün uzunlukları da yaklaşık olarak sabittir. Tüm yıl boyunca saat 6:00’da güneş doğar ve saat 18:00’de güneş batar. Aralık ayından Nisan başı arasındaki dönemde kuzeybatı musonları hakim olur. Bu dönem Seyşeller’de yağmur mevsimi olarak kabul edilir. Fakat genellikle bu yağmurlar çok kısa sürer ve hava yeniden aydınlanır. Mayıs ayından Eylül ayına kadar olan dönem kuru mevsim olarak kabul edilir. Nadiren yağış olmaktadır. Deniz sıcaklığı tüm yıl boyunca 26-29 derece arasındadır.


Seyşeller Vize ve Ülkeye giriş Mevzuatı:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Seyşeller’e yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Pasaportların seyahat süresince geçerliliği olması ve en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Çocukların kendine ait pasaportlarının olması gerekmektedir. Seyahat için gerekli belgeler: Seyahat süresince geçerliliği olan Pasaport, dönüş uçak bileti, otel rezervasyon belgesi ve kalış süresince yeterli olacak maddi kaynak (Günlük yaklaşık 150 Dolar olarak hesaplanır.) Kontroller olabilmektedir ve bu maddi kaynaklar nakit veya Kredi Kartı olarak gösterilebilir.