Mauritius

Balayı Tatili denince akla gelen ilk tatil cennetlerinden biri olan Mauritius size romantik anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Mauritius Ada ülkesi Madagaskar’ın doğusunda yaklaşık 1800 km Afrika kıyısından uzaklıkta yer almaktadır. Mauritius Ada ülkesi 2 adet büyük ve birçok küçük adadan oluşmaktadır. Ana ada olan ve ülke ile ismi aynı olan Mauritius Adası bu grubun en büyük adasıdır. Yoğun tropikal bitki örtüsü, büyüleyici bembeyaz kilometrelerce uzunluğundaki kumsalı, turkuaz rengindeki berrak resim gibi okyanusu ve dağları ile Hint Okyanusunun incilerinden biridir. Bunların dışında mükemmel hizmet sunan Lüks Otelleri’de tatilinizde unutulmaz bir deneyim olacaktır. Sadece balayı çiftleri değil seçkin Tesislerde lüksü palmiye ağaçlarının altında yaşamak isteyen herkes için ideal bir destinasyonudur. Bu seçkin Tesislerde bakımlı Golf sahaları, büyüleyici Spa’lar, renkli ve çok yönlü aktiviteler bulabilirsiniz. Mauritius’ta Lüks bir Otel’de gerçekten Lüksü yaşamanın ve birinci sınıf hizmet almanın keyfini çıkarabilirsiniz. Mauritius’ta rüyalarınızın gerçek olduğunu göreceksiniz.


Mauritius Ülke ve Halkı:

Hint Okyanusu’nda bulunan Mauritius Adası, Afrika Kıtasından yaklaşık olarak 2000 km uzaklıkta ve Madagaskar’ın 900 km doğusunda bulunmaktadır. Fransa’nın denizaşırı departmanı olan Réunion Adası 200 km batısında yer almaktadır. Mauritius ülkesi iki büyük Ada olan Mauritius ve Mauritius’un 600 km doğusunda bulunan Rodrigues ayrıca birçok küçük adadan oluşan Cargados Carajos Adaları ve Agalega Adalarından oluşmaktadır. Mauritius Adası‘nın 200 km sahil şeridi bulunmaktadır ve bunun 170 km’si ince kumdur. Her ne kadar Mauritius Adası beyaz kumsalları ve Lüks Otelleri ile meşhur olsa da size tropikal bir adadan daha fazlasını yani muhteşem doğa gezisi, tırmanma ve dalış bölgeri sunmaktadır. Mauritius Halkı’nın yaklaşık olarak üçte ikisi Hindistan kökenlidir, geriye kalan halkın büyük bir bölümü Kreoller’den oluşmaktadır. Mauritius Halkı’nın yüzde iki Çin kökenlidir.


Mauritius İstanbul Saat Farkı:

Greenwich Mean Time (GMT/UTC)‘ye göre +4 Saattir.

İstanbul Mauritius arasındaki saat farkı +1 saattir. Bu fark yaz kış saati uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.


Mauritius Başkenti:

Mauritius‘un başkenti Port Louis’dir. (yaklaşık olarak 150.000 nüfusu bulunmaktadır.)


Mauritius Yüzölçümü:

Mauritius’un yüz ölçümü 2040 km²’dir.


Mauritius Nüfusu:

Mauritius nüfusu yaklaşık olarak 1.265.000 dir.


Mauritius Dili:

Mauritius ulusal dili İngilizce’dir. Fakat günlük hayatta Fransızca ve Kreolce konuşulmaktadır.


Mauritius İstanbul’dan uçuş süresi:

İstanbul’dan Mauritius’a Türk Hava Yolları ile aktarmasız uçuşlar yaklaşık 9 saat 45 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda aktarma süresi eklenmektedir.


Mauritius En iyi Seyahat zamanı:

Mauritius tüm yıl boyunca tatil yapabileceğiniz bir destinasyondur. En iyi tatil zamanı Mayıs ayı ve Kasım ayı arasında olan dönemdir. En ideal dönem Eylül ve Ocak ayları arasındadır. Eylül sonuna doğru hava sıcaklıkları artar daha az yağış görülmektedir.


Mauritius İklim Değerleri:

Mauritius iklimi subtropikal ve tropikaldir. Kış dönemi Mayıs ayından Kasım ayına kadar sürmektedir. Bu dönemde hava sıcaklıkları yaklışık olarak 24 derece civarındadır. Yaz dönemi ise Kasım ayından Mayıs ayında kadar sürer. Yaz döneminde ise hava sıcaklıkları yaklaşık olarak 30 derece civarında olur. Yağışlar yıl boyunca oldukça eşit olarak yayılmaktadır. Fakat kış dönemi yaz dönemine göre nispeten daha kuru geçer. Mauritius’da hava sıcaklıkları tüm yıl boyunca yaklaşık 21-31 derece aralığında geçer. Mauritius’da deniz sıcaklığı ise tüm yıl boyunca 22-27 derece arasındadır.


Mauritius Vize ve Ülkeye giriş Mevzuatı:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mauritius’a yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Mauritius seyahati için gerekli belgeler: Pasaportların yapılacak seyahat süresinin dışında daha 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir, dönüş uçak bileti, otel rezervasyon belgesi ve kalış süresince yeterli olacak maddi kaynak (Günlük yaklaşık 100 Dolar olarak hesaplanır.) Kontroller nadir olarak olabilmektedir ve bu maddi kaynaklar nakit veya Kredi Kartı olarak gösterilebilir.

Constance Prince Maurice*****

Constance Prince Maurice Mauritius, Belle Mare   Bulunduğu Bölge Konaklama Transfer Restaurant ve Barlar Aktiviteler…

Tamassa Resort ****

Tamassa Resort Mauritius, Belle Ombre   Bulunduğu Bölge Konaklama Transfer Restaurant ve Barlar Aktivite ve…

Merville Beach ***

Merville Beach Mauritius, Grand Baie Bulunduğu Bölge Konaklama Transfer Restaurant ve Barlar Aktivite ve Spa…

Lux* Grand Gaube *****

LUX* Grand Gaube Mauritius, Grand Gaube   Bulunduğu Bölge Konaklama Transfer Restaurant ve Barlar Aktivite…

Lux*Le Morne *****

LUX* Le Morne Mauritius, Le Morne   Bulunduğu Bölge Konaklama Transfer Restaurant ve Barlar Aktivite…

Lux* Belle Mare *****

LUX* Belle Mare Mauritius, Belle Mare   Bulunduğu Bölge Konaklama Transfer Restaurant ve Barlar Aktivite…