Fransız Polinezyası / Bora Bora

Bora Bora sadece cennet gibi doğasıyla sizi etkilemekle kalmaz, altyapısı da balayı çiftlerinin ihtiyaçları için mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Güney Pasifikte Tahiti Adası’nın 280 km güneydoğusunda bulunan ve Fransız Denizaşırı toprağı olan Bora Bora Adası Fransız Polinezyası’nın bir parçasıdır. “Güneyin İncisi” diye adlandırılan Bora Bora kusursuz bir tatil arzu eden çiftler için rüya gibi adalardan biridir. Palmiye ağaçları ile kaplı kumsalları, tropikal bahçeleri ve turkuaz mavisi denizi göz kamaştırıcıdır. Kristal berraklığındaki Mercan denizi üzerine konumlandırılmış Su üzeri Bungalovları size romantik anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Bu su üzeri Bungolovlar 30 sene önce Bora Bora’da bulunan Lüks Otel Tesislerinin birinde keşfedilmiştir. Bora Bora Adası’nda çiftler Lüks, Gizlilik ve Doğal güzelliğin kombinasyonunu bulacaklardır.


Bora Bora Ülke ve Halkı:

Bora Bora Adası‘nında ait olduğu Fransız Polinezyası yaklaşık olarak 16. Yüzyılda İspanyollar ve Portekizliler tarafından keşif edilmiştir. 18. Yüzyılda ise önce İngilizler daha sonra Fransızlar bölgeye hakim olmuştur. Güney Pasifikte bulunan Fransız Polinezyası 4167 km²‘lik bir büyüklüğe sahiptir. Fransız Polinezyası 5 büyük ada grubuna ayrılmaktadır ve toplamda 118 adadan oluşmaktadır.


Bora Bora Saat Farkı:

Greenwich Mean Time (GMT) ye göre -10 Saattir.

İstanbul Bora Bora Adası arasındaki saat farkı -13 saattir. Bu fark yaz kış saati uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.


Fransız Polinezyası Başkenti:

Fransız Polinezyası‘nın başkenti Papeete (Tahiti)‘dir. (yaklaşık olarak 286.000 nüfusu bulunmaktadır.)


Fransız Polinezyası yüzölçümü:

Fransız Polinezyası’nın yüz ölçümü 4167 km²’dir.


Bora Bora Nüfusu:

Bora Bora nüfusu yaklaşık olarak 9.700‘dür.


Bora Bora Dili:

Fransız Polinezyası ulusal dili Fransızca‘dır. Fakat çoğu yerde İngilizce konuşulmaktadır.


Bora Bora Adası’na İstanbul’dan uçuş süresi:

İstanbul’dan Bora Bora Adasına uçuşlar yaklaşık olarak 18-22 saat arasında sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda aktarma süresi eklenmektedir.


Fransız Polinezyası Bora Bora Adası en iyi Seyahat zamanı:

Fransız Polinezyası ve Bora Bora Adası tüm yıl boyunca tatil yapabileceğiniz bir destinasyondur. Kasım- Mart ayları arasında hava sıcaktır nem çoktur. Kasım – Aralık ayları arasında yağış daha fazla olabilmektedir. Nisan – Ekim ayları arasında hava sıcaklığı daha serin ve yağış daha azdır. (Sıcaklıklar 22 – 30 derece aralığındadır.)


Bora Bora Vize ve Ülkeye giriş Mevzuatı:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransız Polinezyası ve Bora Bora Adasına yapacakları seyahatlerinde Fransız Konsolosluğundan Fransız Polinezyası Vizesi almaları gerekmektedir. Seyahat süresince yetecek miktarda maddi olanakların sunulması gerekebilmektedir.