Endonezya / Bali

Bali Adası tatilinizde size sadece plaj tatilinden daha fazlasını yani dinlenme, farklı bir kültür ve macerayı bir arada sunacaktır. Büyüleyici sahilleri, misafirperver ve spritüel halkı, tropikal egzotik yemyeşil bitki örtüsü, etkileyici tapınakları, gizemli volkanları, eşsiz Pirinç terasları ve farklı mutfağı ve daha birçok macera yolculuk tutkusunu uyandırmak için yeterli olacaktır. Endonezya ülkesine ait olan bu “Tanrıların Adası”nın iç kısımında bulununan nehirler ise maceraperestlerin canyoning ve rafting yapmasına olanak sağlıyor. Esrarengiz hikayleri olan Bali Adasının büyüleyici plajlarında bulunan güzel bir otelde güneşin batışını izlemeye ne dersiniz?


Bali İklimi ve Havakoşulları:

Bali tropikal bir iklime sahiptir ve yıl boyunca günlük hava sıcaklığı 28-30 derece arasındadır. Nisan ve Ekim ayları Bali’de güneşin en yoğun olduğu ve yağışların en az olduğu dönem olarak geçmektedir. Diğer aylardada güneşi hergün görebilirsiniz fakat yağışlı günler biraz daha fazla olabilmektedirler. Ancak Bali tropikal bir iklime sahip olduğundan bu yağışlar genelde sabahın erken saatlerinde yada akşam saatlerinde ağır sağanak şeklinde ve çok kısa sürmektedir. Sonra yeniden güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Şubat, Mart,Kasım, Aralık aylarında nem yüksek olur. Bali adasında tüm yıl deniz sıcaklığı 26-28 derece arasındadır.


Ülkeye Giriş Koşulları:

Türk vatandaşlarının Bali’de seyatlarinin bitişinden sonra 6 ay daha geçerli Pasaportlarının olması gerekmektedir.


Bali Vizesi:

Türk Vatandaşlarına Bali Havalimanında en az 6 ay geçerliliği olan Pasaportları ile giriş yaptıkları taktirde 30 günlük ücretsiz vize verilmektedir.


Bali Konsolosluk:

Jl. H.R Rasuna Said Kav.1 Kuningan Jakarta 12950 Indonesia Tel:+62 21 525 62 50 – +62 21 526 41 43


Bali’de İnternet:

Bali’de çoğu otelde uygun fiyatlı yada bazı otellerde ücretsiz İnternet bulmak mümkün.


Bali Türkiye Saat Farkı:

(UTC/GMT) ile Endonezya arasındaki saat farkı -8 saattir. (UTC/GMT) saati Endonezya saatinden 8 saat geridir. Türkiye ile Endonezya arasındaki saat farkı -5 saattir. Türkiye saati Endonezya saatinden 5 saat geridir.


Bali Adasına Uçuş Süresi:

Bali adasına uçuş süresi 13 saattir. Fakat Bali adasında direk uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı uçuşların süresi eklendiğinde Bali adasına uçuş süresi yaklaşık olarak 16-18 saat sürmektedir.


Bali Adası Dili:

Bali adasının dili Endonezce’dir. Fakat Otellerde ve turistik bölgelerde İngilizce konuşulmaktadır.